Dolnośląskie Folkowo i Ludowo

Zespoły

Zespoły i Kapele

[ a ą b c ć d e ę f g h i j k l ł m n ń o ó p r s ś t u w y z ź ż ]
WSZYSTKIE

PODGÓRZANIE Zespół Folklorystyczny

 Towarzystwo Kulturalne „Podgórzanie” powstało w 1998 roku. Cele i zadania statutowe to upowszechnianie, kultywowanie i propagowanie kultury oraz obrzędów ludowych poprzez między innymi prowadzenie zespołu folklorystycznego „Podgórzanie”, organizowanie imprez kulturalnych, podtrzymywanie tradycji ludowych, promowanie osiągnięć Miasta i Gminy Mirsk oraz Powiatu Lwóweckiego.
Czytaj więcej

PODOLANKI Zespół z Nowej Wsi Lubińskiej

Podolanki  Zespół z Nowej Wsi Lubińskiej tradycje muzyki ludowej czerpie od przesiedleńców ze wsi Tuligłowy na Podolu. Zespół zkładali pani Maria Wandycz, Jan Porucznik, Kazimierz Kikut oraz Jan Pasternak.
Czytaj więcej

POGRANICZE KAPELA

 ,,Kapela Pogranicze” rozpoczęła swoją działalność w maju 2014 roku w świetlicy wiejskiej w Studniskach Dolnych. Pierwszy publiczny występ to ,,Jakuby” Święto Starego Miasta 29 sierpnia 2014 roku. W 2015 roku także zagrali na Scenie Jakubowej w Zgorzelcu. Osiagnięcia:       -    2 miejsce w ,,Festynie na Ludową Nutę” w Pieńsku 6 października 2014 roku -       ...
Czytaj więcej

POJANA ZESPÓŁ GÓRALI CZADECKICH

 Zespół  Górali Czadeckich "Pojana" jest jednym z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce kultywującym tradycje muzyki i tańca Górali Czadeckich. Powstał w 1958r. dzięki ogromnej potrzebie Polaków zamieszkałych niegdyś na Bukowinie, którzy po dwustuletnim pobycie na obczyźnie powrócili do Ojczyzny.
Czytaj więcej
1 2 3
<< Powrót Licza odwiedzin: 514578 Ostatnia aktualizacja: 2018-08-17

Banner z prawej strony