Dolnośląskie Folkowo i Ludowo

 Barbara Ciechanowicz jest liderem Zespołu Wojcieszowianki z Wojcieszowa. W obecnym składzie zespół istnieje od listopada 2010 r. Kierownikiem Muzycznym Zespołu jest Zdzisław Wyrostek, związany rodzinnie również z Wojcieszowem.

Zespół Wojcieszowianki w roku 2013 obchodzi jubileusz 30-lecia. W obecnym składzie zespół istnieje od 2010 roku. Zespół rozśpiewany, śpiewa piosenki ludowe, biesiadne, okolicznościowe i pieśni religijne. Zespół to 12 osób, 8 pań i 4 panów w pięknych strojach nowego stylu stroju kaczawskiego z symbolem złota Gór Kaczawskich uszytego przez Zakład Krawiecki Zwierciadło z Jeleniej Góry-Cieplic.

Na III Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych i Ludowych w Mysłakowicach 18.06.2011 roku zespół otrzymał Nagrodę Główną za wyśpiewany program utworów: Nasz WojcieszówSerca dwaDo mojej wiosneczki,Nasz papież. To ogromny sukces dla Zespołu Wojcieszowianki. W ramach organizowanego Przeglądu Zespołów Ludowych i Śpiewaczych w Mysłakowicach, Barbara Ciechanowicz otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w organizowanym wyjeździe do Europarlamentu Europejskiego w 2012 roku od Poseł Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg za szczególne zasługi, społeczne zaangażowanie, organizowanie wielu cennych inicjatyw, imprez kulturalnych promujących region Dolnego Śląska i jego mieszkańców na arenie Europy.

Zapraszamy bardzo serdecznie na nasze koncerty. „Śpiewać każdy może”…

<< Powrót Licza odwiedzin: 1286698 Ostatnia aktualizacja: 2023-03-22