Dolnośląskie Folkowo i Ludowo

 

Grupa dziecięca "SMERFETKI" z Wiadrowa - działająca przy KGW Wiadrów – Kole Gospodyń Wiejskich                     w Wiadrowie!

 

Przy powstałej przy KGW Wiadrów sekcji muzyczno - teatralnej dla dzieci                       i młodzieży pod opieka Elżbiety Kusyk i Urszuli Majkut przy wsparciu Dariusza Trybuły powstała grupa dziecięca "SMERFETKI" z Wiadrowa.

Grupa zrzesza dzieci (głównie dziewczynki z Wiadrowa), które pod opieką instruktorek przygotowują pokazy muzyczne, układy taneczne i teatralne scenki, a także pokazują innym swój wokal śpiewając piosenki znane                            i przerobione J. Grupa liczy, że będzie mogła się prezentować na lokalnych                                 i regionalnych imprezach o zasięgu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Liczą, że uda się w taki sposób jeszcze bardziej zintegrować dzieci                              z miejscowości aby wspólnie mogły działać i rozwijać swoje artystyczne talenty.

 

Mamy nadzieję, ze wkrótce kolejne dzieci dołączą do grupy i będzie ona coraz liczniejsza.  Możliwe, że uda się też zaangażować chłopców albo utworzyć osobną grupę dla nich. Pożyjemy zobaczymy! 

 

Grupa występowała już:

- Podczas Mikołajek w Wiadrowie,

- na Powiatowym Przeglądzie  Kolędniczym „Jaworskie Gody 2016”, gdzie zajęły 2 miejsce,

- 70-leciu OSP Gminy Paszowice w Wiadrowie (w dniu 5 czerwca 2016 r.).

 

Poza tym część dzieci z grupy występowała także w Jasełkach Bożonarodzeniowych w Wiadrowie, których reżyserem była Elżbieta Kusyk w dniu 17 stycznia 2016 r.

 

Zapraszamy na stronę fan page na facebook’u:

- www.facebook.com/GrupadzieciecaSmerfetkizWiadrowa/

Kontakt z grupą w sprawie występów:

 

Kontakt telefoniczny:

 

ELA Kusyk – nr. tel.: 504 935 614

Urszula Majkut – nr. tel.: 696 743 757

 

Lub:

e-mail: grupadziecieca.smerfetki_zwiadrowa@wp.pl

 

<< Powrót Licza odwiedzin: 1286707 Ostatnia aktualizacja: 2023-03-22