Dolnośląskie Folkowo i Ludowo

  LISTEK KONICZYNY- reprezentuje Gminę Mietków. Działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie. Zespół pracuje od 1990 roku. W okresie swojej wieloletniej działalności brał udział w różnych przeglądach i imprezach okolicznościowych zdobywając czołowe miejsca, wyróżnienia i nagrody. Powstał z inicjatywy Pani Heleny Kardas. Obecnie zespół prowadzi instruktor - Przemysław Dudek.

Wielokrotnie brał udział w takich wydarzeniach jak:
Wiosenne Śpiewanie Seniorów-Przegląd Pieśni Ludowej i Biesiadnej-   Żarów

Przegląd Zespołów Śpiewaczych Pustkowo na Ludowo czyli wiejskie wesele

Sobótka - Pod Ślężą Śpiewanie

Dzień Seniora w Żarowie

Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Żarowie

Zdobywca III miejsca w wiosennej edycji Listy Przebojów Ludowych Polskiego Radia Wrocław 2010 r.

W roku 2011 występował w Operze Wrocławskiej podczas IV Przeglądu Tradycji Dolnego Śląska ,

oraz  w wielu innych imprezach okolicznościowych i przeglądach.

W  roku 2012 występował we Wrocławiu na  Kiermaszu Żywności  Ekologicznej i Produktów Regionalnych 12  - 13 maja. Uczestniczył w wielu przeglądach z których należy wymienić XI Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych im. ks. Jana Dzierżonia w Wojsławicach, Akacjowe Śpiewanie pod Ślężą w Kątkach czy Udział w Festiwalu Pieśni Ludowych w Chocianowcu.

             W roku 2012 w ramach działania 413 wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów, zakupiono rzeszowskie stroje ludowe dla członków zespołu.

 

W roku 2013 udział w Przeglądzie ludowych zespołów w Ciepłowodach, Akacjowe Śpiewanie pod Ślężą, Przegląd Zespołów Śpiewaczych Pustkowo na Ludowo czyli wiejskie wesele i wiele innych występów poza granicami gminy, jak i na imprezach lokalnych. W roku bieżącym występował 2 maja w Krośnicach, 11 maja na targach Ekologicznych we Wrocławiu, 18 maja na XIX Przeglądzie Ludowych Zespołów Śpiewaczych Mietków 2014 , 14.06 „Pustkowo na ludowo” w Pustkowie Żurawskim i 15.06 Dzień Lilaka” w Domanicach i na wielu imprezach organizowanych na terenie gminy.

<< Powrót Licza odwiedzin: 1286709 Ostatnia aktualizacja: 2023-03-22