Dolnośląskie Folkowo i Ludowo

 Zespół folklorystyczny Cisowianki powstał w 1982 roku z inicjatywy członkiń Koła Gospodyń Wiejskich we wsi Henryków lubański. Zespół nazwę przyjął od najstarszego w Polsce drzewa, rosnącego w Henrykowie – pomnika przyrody – cisa. Założycielem zespołu była pani Maria Chodorska i pan Marian Kubala. Obecnie kierownikiem zespołu jest pani Wanda Żuraw.

  „Cisowianki” to grupa bardzo chętna do wszelkich działań, niezwykle pomysłowa i posiadająca na swoim koncie bardzo bogaty repertuar. Panie bardzo chętnie wykonują pieśni ludowe, obrzędowe oraz kolędy. Grupa ta nie tylko śpiewa ale wykonuje jeszcze bardzo interesujące rzeczy oraz uczestniczy w wielu różnorodnych imprezach związanych z tradycją. Poświęcają swój wolny czas na działania które integrują społeczność i ratują przed zapomnieniem cenne wartości przekazane przez minione pokolenia.

 „Cisowianki” koncertują w wielu miejscowościach, biorą udział w przeglądach zespołów folklorystycznych zdobywając sukcesy.

 Zespół zajął pierwsze miejsce w kategorii zespołów śpiewaczych na XXXII Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Swój sukces zawdzięczają prezentacji unikalnych kolęd z Kresów południowo-wschodnich.

Na obszarze województwa panie są laureatami wielu:

 PRZEGLĄDÓW PIEŚNI MAŁOMIASTECZKOWYCH

 

SPOTKAŃ FOLKLORYSTYCZNYCH MISTRZÓW I UCZNIÓW

 

PRZEGLĄDÓW ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH

 

KONKURSÓW NA TRADYCYJNE POTRAWY WIELKANOCNE

 

KONKURSÓW NA TRADYCYJNE WYPIEKI CHLEBA

 

KONKURSÓW NA STÓŁ WIGILIJNY

<< Powrót Licza odwiedzin: 1404409 Ostatnia aktualizacja: 2024-07-18