Dolnośląskie Folkowo i Ludowo

Brzeg folklorem malowany

 

Festiwal „Brzeg folklorem malowany” skierowany jest do zespołów wykonujących utwory, muzykę lub taniec ludowy, regionalny. Wydarzenie odbędzie się w Brzegu w dn. 08-09.07.2022 pod patronatem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Organizatorem festiwalu jest Brzeskie Centrum Kultury im. I. J. Paderewskiego, ul. Mleczna 5, 49-300 Brzeg. Festiwal zorganizowany zostanie w kilku etapach, w tym: eliminacje, "Scena Festiwalu", "Finał Festiwalu" oraz koncert galowy - laureatów. Nasze wydarzenie skierowane jest dla zespołów dorosłych (nie przewidujemy kategorii dziecięcej ani młodzieżowej). 

Do najważniejszych celów festiwalu należą m.in. promowanie narodowych i regionalnych tańców i muzyki ludowej, promowanie muzyki, tańca i śpiewu ludowych oraz dawanie możliwości prezentacji zespołom folklorystycznym przed publicznością, integracja środowisk twórczych skupionych wokół twórczości ludowej – muzyki, śpiewu i tańca, a także
prezentacja ich dorobku artystycznego. Chcielibyśmy także promować twórczość i postać Stanisława Jopka, który jako repatriant był mieszkańcem Kościerzyc (k. Brzegu). W związku z tym w trakcie festiwalu odbędzie się także uroczystość nadania imienia Stanisława Jopka Amfiteatrowi Miejskiemu w Brzegu. 

Przygotowujemy też sporo niespodzianek, o których więcej informacji już niebawem. 

Termin zgłoszeń mija 10.06.2022, a wszelkie informacje i szczegóły znaleźć można w regulaminie, który razem z kartą zgłoszenia załączam do niniejszego maila, a także na naszej stronie internetowej - www.bck-brzeg.pl

Data rozpoczęcia:

2022-06-10:00:00:00

Data zakończenia:

0000-00-00:00:00:00

Miejsce wydarzenia:

Brzeg
<< Powrót Licza odwiedzin: 1208394 Ostatnia aktualizacja: 2022-05-14