Dolnośląskie Folkowo i Ludowo

 

Zespół Radośni

Z inicjatywy Wójta gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna w lipcu 2010 został utworzony zespół ludowy mający służyć popularyzacji i kultywowaniu ludowej muzyki i obyczajów. Członkowie zespołu są usposobienia wesołego i radosnego oraz pełni optymizmu, dlatego też zespół nazwano "RADOŚNI".

Patronat nad nowopowstałym zespołem objął Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini. Początkowo „RADOŚNI” występowali lokalnie – pierwszym występem były Dożynki 2010 roku w Miękini. Pierwszymi piosenkami Zespołu były piosenki biesiadne, do których z biegiem czasu dołączały piosenki ludowe. „RADOŚNI” z zapałem pracują nad poszerzeniem repertuaru i choreografią.
           

Zespół występuje lokalnie podczas festynów i spotkań zespołów ludowych. Stanowi oprawę muzyczną świąt ludowych i uroczystości Kościelnych. Utrzymuje przyjacielskie kontakty z wieloma Zespołami z Dolnego Śląska. „RADOŚNI” są współorganizatorem i gospodarzem corocznych „Dni Sąsiada” organizowanych w Miękini. 
    

W 2014 r. zespół zdobył I miejsce w Radiowej Liście Przebojów Ludowych Radia Wrocław i w tym samym roku wydał własną płytę. Kierownikiem Zespołu jest Pan Zbigniew Łakowski. Zespół liczy 15 osób, w tym 4 muzyków oraz 11 osób śpiewających.

 Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini wraz z kapelą Radośni z Wróblowic, ogłaszają nabór nowych członków do zespołu ludowego. Poszukujemy muzyków (również chętnych do przyuczenia, a w szczególności na instrumenty: bęben, perkusja, instrumenty dęte) oraz śpiewaków, bez ograniczeń wiekowych. 


<< Powrót Licza odwiedzin: 617539 Ostatnia aktualizacja: 2019-03-19

Banner z prawej strony