Dolnośląskie Folkowo i Ludowo

POLSKO-CZESKI JARMARK WIELKANOCNY

 Wielkanocny żur i cuda z sera

Polska Wielkanoc to bogata tradycja, przejawiająca się w wierzeniach oraz zwyczajach, zwłaszcza dotyczących stołu. Jej ogrom co roku pokazuje Jarmark Wielkanocny w Ścinawce Średniej. Tegoroczny odbędzie się 18 marca br. pod hasłem „Świąteczne cuda z sera”. 

Już dziś zapraszamy na to wydarzenie, podczas którego nie zabraknie pyszności sera – nie tylko na słodko, będzie też mnóstwo innych potraw nawiązujących do kulinarnych zwyczajów wielkanocnych z różnych regionów kraju, będzie też wielka degustacja żuru z jajkiem i białą kiełbasą. Tę potrawę, znaną chyba w każdym domu, gotować będziemy wspólnie – na oczach publiczności.

Podczas Jarmarku odbędą się: kiermasz różności, nie tylko wielkanocnych, oraz występy artystyczne zespołów ludowych i dzieci z gminnych placówek oświatowych. Ponadto rozstrzygniemy wielkanocny konkurs plastyczny.

Aktywnymi uczestnikami imprezy będą koła gospodyń wiejskich, i inne stowarzyszenia wiejskie, działające na terenie Gminy Radków. Nie zabraknie również Czechów z terenów przygranicznych, dzięki którymi będzie okazja zobaczyć, jakie cuda i smakołyki pojawiają się na Wielkanoc u sąsiada. Ów akcent jest na tyle mocny, że i ten Jarmark został zaplanowany jako polsko-czeski. Zapraszamy!

Data rozpoczęcia:

2018-03-18:12:00:00

Data zakończenia:

0000-00-00:00:00:00

Miejsce wydarzenia:

ŚCINAWKA ŚREDNIA
<< Powrót Licza odwiedzin: 617529 Ostatnia aktualizacja: 2019-03-19

Banner z prawej strony