Dolnośląskie Folkowo i Ludowo

9 ŚCINAWSKIE KAZIUKI

 Nadchodzi wiosna, a jak wiosna to Wielkanoc, która w Ścinawie od dawna kojarzy się z Kaziukami!! 14 kwietnia 2019r. w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie 9. raz przybliżymy państwu obyczaje kultury ludowej, nawiązujące do tradycji i obrzędów ziem kresowych dawnej Rzeczypospolitej. Już od godziny 11:00 na terenach zielonych wokół CTiK tradycyjnie ustawią się stoiska, które proponować będą najrozmaitsze wytwory rękodzieła, rzeźby i malarstwa. Nie zabraknie również pysznych domowych wypieków, miodów, ciepłego jadła i gorących uśmiechów.

Impreza odbędzie się na tydzień przed świętami, w związku z tym nie mogło zabraknąć konkursu na palmę wielkanocną i ozdoby świąteczne. Gwarantujemy moc muzycznych wrażeń będzie skocznie i kolorowo. Występy, pokazy talentów, i nagrody dla tych, którzy wezmą udział w naszych konkursach (regulaminy i karty zgłoszeniowe dostępne na naszej stronie pod linkiemhttp://ctik.scinawa.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1107%3A9-scinawskie-kaziuki-scinawa-14-kwietnia-2019&Itemid=373).

Na kaziukowym jarmarku nie może zabraknąć stoisk z sołectw z naszej gminy, które raczyć będą przybyłych smakoszy pysznymi domowymi specjałami. Na trwającym od godziny 11.00 jarmarku znajdziecie wszystko, co sprawi,ze te wiosenne święta będą wyjątkowe, smaczne i piękne. Swoimi zakupami wesprzecie dodatkowo nasze lokalne stowarzyszenia, artystów, koła gospodyń wiejskich, czy rady rodziców ścinawskich szkół. Goście będą mieli możliwość zaopatrzyć się w ręcznie robione: kurki, zajączki, pisanki i stroiki oraz palmy wielkanocne. W CTiK już od wejścia poczujemy kaziukową atmosferę - liczne dekoracje, wystrój, a także prace konkursowe uświetnią wystrój ścinawskiego CTiK'u.

Data rozpoczęcia:

2019-04-14:14:00:00

Data zakończenia:

0000-00-00:00:00:00

Miejsce wydarzenia:

ŚCINAWA
<< Powrót Licza odwiedzin: 769449 Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23

Banner z prawej strony